DK Dent Aloe Vera ve Karanfil Özlü Çocuk Diş Macunu 50 ml (Diş Fırçası Hediyeli)
DK Dent Aloe Vera ve Karanfil Özlü Çocuk Diş Macunu 50 ml (Diş Fırçası Hediyeli)

DK Dent Aloe Vera ve Karanfil Özlü Çocuk Diş Macunu 50 ml (Diş Fırçası Hediyeli) (DK07)

Marka : DK Dent
Tedarikçi : Dermokil
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺19,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺16,92(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt

DK DENT  ÇOCUK DİŞ MACUNU 50 ml

3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için uygundur.

ÜRÜN FORMU : Macun

SERTİFİKALAR : GMP, ISO 9001:2015

TEST/ANALİZ SONUCLARI

Challenge Test, Ağır Metal Analizi,Mikrobiyolojik test, Avrupa Güvenlik Dosyaları, Etkinlik Testi, Florür İçermez Testi, ParabenFree Testi, Gulten Free Testi,SEDEX

ÜRÜN KULLANIMI

Temiz yüze, saça veya vücuda bir tabaka halinde tatbik edilmeli, göz ve çevresi bu uygulamadan korunmalıdır. Uygulandıktan yaklaşık 10 dk sonra ılık su ile iyice yıkanıp arındırılmalıdır. Bu uygulama haftada 1-2 defa tekrarlanabilir. 

UYARILAR

Direkt güneş ışığından uzak serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. 

 ÖZELLİKLERİ

DK DENT DİŞ MACUNU ürünlerimizin ortak özelllikleri florür , sles, gluten  ve yapay tatlandırıcı içermemesidir.İçeriği oldukça doğal olduğu için 3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için de uygundur.Yutulduğunda zarar vermeyecek nitekliktedir.

1.İçerisinde mikronize incelikte ve steril özellikte doğal beyaz kil bulunmaktadır. 

2-Düzenli kullanıldığında dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.İçeriğindeki diş minesine zarar vermeyen maddeler sayesinde dişlerinizde doğal beyazlılık ve nemliliği sağlar. Diş minelerinizi aşındırmadan beyazlatır.

3.Nefesi ferahlatır ve temizlik sağlar.Diş ve diş eti sağlığınızı korumaya yardımcı olur.Diş üzerinde oluşan lekeleri gidererek dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasına yardımcı olur.

4-Kil ve Kalsiyum mineral katkıları sayesinde diş minesinin güçlenmesine yardımcı olur.

5-İçerisinde sağlık açısından uygun olmadığı bilinen, temizliği ve köpürmeyi sağlayan hammadde olan SLS (sodium lauryl sulfate) olmadığı için köpürmeyen özellikte bir diş macunudur

6-DK DENT Diş Macunu yapay tatlandırıcı (sakkarin, sucralose, aspartam… v.b) içermez. Tadını tamamen doğal ve ekolojik ortamda yetiştirilen “Stevia” bitkisinden alır. Stevia son yıllarda keşfedilen, şekerden 300 kat daha tatlı ve kalori değeri sıfır olan doğal bir bitkidir.

7-DK DENT diş macunu boya içermez, rengini bitki özlerinden alır.

8-Ağız içi pH düzeyi 6,5-7,0 civarındadır. Dikkat edilmeden tüketilen şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler ağızda asit birikimi yaparak ph seviyesinin 5,5 ‘in altına düşmesine sebep olur. Bu da zamanla diş minesinin aşınmasına neden olur. DK DENT Diş Macunu hafif bazik özelliği ile ağızdaki asit düzeyini koruyarak diş minesinin aşınmasını önler.

9-Florür ve gluten içermez. 

Florür; Vücuttan geri atılımı sınırlıdır, bir kısmı vücutta kalmaktadır. Kontrolsüz flor alınmasının organların ya da dokuların gelişimine olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. 

Gluten; Bir protein çeşididir ve allergen özelliği nedeniyle kullanımı sınırlandırılmıştır

10- Triclosan içermez. Tiriclosan antimikrobiyal bir ajandır. FDA (Amerika Sağlık ve Tarim Bakanlığı ) tarafından kanserojen etkisi gözlemlendirği için kesinlikle yasaklanmıştır.

11- Süt dişlerinin bakımlı ve sağlıklı olması, kalıcı dişlerinde sağlıklı olmasına etki eder. Süt dişlerinin yapısı gereği, kalıcı dişlere göre çürümeye daha yatkındır. 

Süt dişlerinde oluşabilen çürük ve iltihaplanmalar kalıcı dişlerin gelişimini olumsuz etkiler. 

Konuşmanın sağlanması da süt dişlerinin başlıca fonksiyonlarından biridir. Süt ön dişlerin erken kaybı f, v, s, z harflerinin söylenmesinde güçlük yaratır. Estetik açıdan bozuk ve çürük diş görünümü nedeniyle de çocukların ağızlarını ve dişlerini gizleyerek konuşmaya çalışmaları da konuşma bozukluklarına neden olabilecek sorunlardandır.

12- Çilek aromalıdır. Doğal stevia içerir.

 ANA İÇERİKLER

 Kil

 

1.Kil'in pH’sı 8’dir. Bazik özellikle olan kil, ağız içi asidik düzeyi çok iyi nötralize eder. Böylelikle yiyeceklerin ve ağız salgısından kaynaklı ve diş çürüklerinin oluşmasını sebebiyet veren ağız içi asiditesini, nötralize eder. Aynı zamanda içerisindeki kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineraller diş minesinin güçlenmesini sağlar 

2.Silika, kalsiyum, magnezyum, alüminyum, demir, sodyum, potasyum, bakır, fosfor, çinko gibi dişlerin mineralizasyonundan sorumlu önemli mineralleri içerir.  içerdiği mineraller sayesinde diş minesini güçlediriri, diş etlerine zarar vermeden,kanama etkisiz bir temizlik sağlar.

3.Kil alkali özelliği ile ağız içi pH dengesinin korunmasına yardımcı olur ve asitli ortamın diş minesine ve ağız içi florasına vereceği kötü etkilerden korur.

4.Dişlerin parlak ve beyaz olmasını sağlar. Mikro partikül boyutu «scrub» özelliği katarak hem diş eti hem diş minesi üzerindeki plakların kaldırılmasına yardımcı olur. 

5.Yemek artıkları, sigara, çay, kahve lekelerin çıkarılmasında etkilidir. 

 Aloe Vera Özü  Diş eti iltihabı ve smotit denen ağız içi iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.   Karanfil Özü  Karanfilin antiseptik, uyarıcı ve antiemetik özellikleri bulunur. Bu nedenle ağrı dindirici özelliktedir. Ağız içinde doğal bir antibiyotik madde olarak etki ettiğine ve antimikrobiyal özelliklerinin olduğuna dair çalışmaları bulunmaktadır. Ağız kokusunu önleyicidir.