Efsun Deniz Tuzu 500 gr (T7214)

Marka : Efsun Tuz
Fiyat : ₺12,90(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt
Efsun
Deniz Tuzu 500 gr
 

Bildiğimiz sofra tuzunun aksine deniz tuzu içerisinde kimyasal maddeler içermez. Denizden gelmekle beraber herhangi bir işlem görmediği için aynı zamanda organik bir ürün olup insan sağlığına zararlı maddeler içermemektedir.
Deniz tuzu mineraller açısından çok zengindir. 80’ e yakın minerali çok dengeli bir oranda ihtiva eder. Çünkü bu tuzun kaynağı olan deniz suyu, kanımıza benzer oranda minerallerden oluşmuştur. Bir tutam deniz tuzu birçok minerali almamızı sağlar.
Klasik sofra tuzu içerisine çeşitli kimyasallar eklenerek satışa sunulur. Kolay aksın, nemlenmesin, raf ömrünü uzatıcı, topraklanmayı önleyici (tuza bunun için alüminyum hidroksit veya alüminyum silikat maddesi katılıyor ki bu da Alzheimer hastalığının oluşmasının bir etkeni olarak biliniyor) diye yapılan işlemlerle mineral olarak bir şeyin kalmadığı kimyasal toz haline dönüşen rafine edilmiş tuz, aslında saf kimyasal maddedir. Deniz tuzu ise doğal ve sağlıklıdır.
Yazın herkesin denize koşması denizin iyileştirici özelliğiyle de bağlantılı. Tuzlu deniz suyu bedenin adeta sağlık sibobudur. Yaz boyunca çoğu insan sahilde olmayı hayal etse de bunu başaramadı. Ya da kısa süren tatillerle denizden istenilen faydayı elde edemedi. Ama kendi evinizde deniz tuzu kullanarak bedeninize bu iyiliği yapabilirsiniz.

 
Tuz Ürünlerinin Tamamını Görmek İçin