Sobakawa Yastığı 55x35 (6792)

Marka : Sobakawa
Tedarikçi : Vitalmed
Fiyat : ₺195,00(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt
Sobakawa Yastığı
55x35
 

Sobakawa yastıkları sıradan yastıkların aksine ergonomik yapısı sayesinde başa ve boyuna düzgün bir yapı sağlayarak horlamayı önlemeye yardımcı olabilir ve uzun ömürlüdür
Neden Sobakawa yastığı?
Sıradan bir yastıkla yatış pozisyonunuz
0% sobakawa kabukları ile doldurulmuş yastıkların diğer klasik yastıklara göre çok önemli özellikleri vardır. Boynunuzun ve başınızın şekline uyum sağlar ve biyomekanik olarak destekler. Bu, vücut formunun her pozisyonda tam ve durağan destek alması demektir ki böylece bazı noktalardaki basınç önlenmiş olur.
Diğer yastıklar yatış pozisyonunda kendi formuna geri dönerek boynunuza basınç uygularken sobakawa yastıklarının tohumları aldıkları otomatik şekli korurlar.
Tohumların termodinamik etkisi yazın serin, kışın ılık tutar. Yastığın fermuarlı olması tohumların ihtiyacı olduğunuz kadar ki kısmını kolayca almanızı ve böylece tohum miktarını istediğiniz şekilde ayarlayabilmenizi sağlar. Tohumlar uzun yıllar bozulmadan içeriğini korur. Uzun süre sıradan bir yastık kullanıp daha sonra Sobakawa yastığınıza dönseniz bile bu süre sonunda yastığınız aynı kalitedeki desteği sağlamaya devam eder.
Sobakawa yastığınızı ne kadar süre kullanabilirsiniz?
Sobakawa yastığınızı 10 ila 15 sene kullanabilirsiniz. Sobakawa tohumları kırılmaz veya aşınmazlar ama uzun süre kullanım sonucu kayganlaşırlar. Bununla birlikte yastık içindeki tohumların hacmi % 6 kadar azaldığı için bir süre sonra yastığı tekrar doldurabilirsiniz. Sobakawa yastığınızı ilk satın aldığınızda bir miktar tohumu daha sonra doldurmak üzere ayırabilirsiniz.
Sobakawa yastığınızı nasıl kullanacaksınız?
Eğer sırtüstü uyuyorsanız başınızı ve boynunuzu yastığın üzerinde tam desteği sağlamak için birkaç kez çevirin. Eğer sağ ya da sol tarafınızda yatıyorsanız yastığı düz ama omuzunuza yakın şekilde tutun böylece boynunuzun tamamen desteklendiğini hissedersiniz. Yüzükoyun uyumak boyun omurganıza daha fazla basınç uygulanmasına neden olur ve boynunuzda ve sırtınızda ağrılara yol açar. Buna rağmen bu şekilde uyumayı tercih ediyorsanız yastığın içinden bir miktar tohumu boşaltın.
Doğal olarak sobakawa yastıkları diğer yastıklardan farklıdır, bu yüzden yastığa alışmanız için kendinize zaman verin.
Alerjik reaksiyon ve Sobakawa
Çiçeklere karşı alerjim var, tohum yastık kullanabilir miyim?
Tohumlar tahıl değil meyve tohumu olduğu için sadece 6000 kişide 1 kişi alerjik reaksiyona maruz kalmaktadır. Kabuklar anti-alerjiktir, doğal yapıları gereği kendilerini tüm dış organizmalardan korurlar. Bu nedenle hemen hemen herkes Sobakawa yastıklarını kullabilir. Eğer yastığı uzun süre kullanmadıysanız ve bu süre sonunda yastığın hijyenikliğinden emin değilseniz yastığınızı 24 saat derin dondurucuda bekleterek tüm haşaratları yok edebilirsiniz.
Sobakawa tohumlarının kabukları nedir?
Kabuklar, tohumu çevreler ve onu tüm doğal elementlerden korur. Kabukların temizlenme işlemi tamamen çevreye zarar vermeyecek şekilde yapılır ve sobakawa çiçeğinden ayrılır.
Sobakawa yastıklarının su yatağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Yastıklar su yatağı ile aynı özelliklere sahiptir ve yatağın işlevini artırır. Sadece yastık tohumlarının bir kısmını boşaltmanız gerekebilir.
 
 
Diğer Sağlık Ürünlerinin Tamamını Görmek İçin