Somnofit Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi İçin İlerletici Cihaz (15237)

Marka : Somnofit
Tedarikçi : Naz Medikal
Fiyat : ₺799,00(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt
Somnofit
Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi İçin İlerletici Cihaz
 

Somnofit, mandibular ilerletme (alt çeneyi öne çekme) olarak bilinen medikal çözüme dayandırılmış ağız içi bir üründür. Somnofit'in çalışma prensibi, uyurken alt çeneyi birkaç milimetre öne ilerleterek dili öne çekmek ve hava yolunun açılmasını sağlamaktır. Birçok klinik çalışma, Somnofit gibi ağız içi aparatların, horlama ve hafif-orta şiddette apneyi önleme veya önemli ölçüde azaltmadaki etkinliğini göstermiştir.
Somnofit Aşağıdaki Durumlarda Önerilir:
Horlama ve hafif-orta şiddette Obstrüktif Uyku Apnesi tedavisinde düzenli ve uzun süreli kullanımlarda.
Seyahat esnasında, tekne, kamp gibi kısa süreli tatillerde Uyku Apnesi olan hastaların kullanımında. CPAP-AUTOCPAP cihazını yanlarında taşımak istemedikleri durumlarda alternatif olarak tercih edilebilir. Diş gıcırdatma (Bruksizm), çene gerilmesine bağlı migrenler. NCPAP tedavisini uygulayamayan / uyum sağlayamayanlar.
Somnofit'i Tercih Etmeniz İçin Birçok Neden Var:
Etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Cerrahi müdahale gerektirmez. Kullanımı çok kolaydır. Uyurken rahatsızlık vermez. Yanınızda kolayca taşınabilir. Uyku apnesi tedavisinde en ekonomik seçenektir.
Somnofit Aşağıdaki Durumlarda Önerilmez:
Çıkarılabilir diş protezi kullanılıyorsa, çene eklemlerinde ağrı varsa, dişlerde sallanma veya dengesizlik varsa veya her çenede 10 dişten az varsa, ciddi veya santral uyku apnesinde, 18 yaşından küçüklerin kullanması önerilmemektedir.
 
Diğer Sağlık Ürünlerinin Tamamını Görmek İçin