Somnolis Horlama Önleyici (sh001)

Marka : Somnolis
Tedarikçi : Naz Medikal
Fiyat : ₺319,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt
Somnolis
Horlama Önleyici
 

Uyku sırasında rahatsız edici horlamalardan kurtulmak ve huzurlu bir uyku çekmek için Somnolis Horlama Önleyici!
Somnolis Aşağıdaki Durumlarda Önerilir:
Horlama; seyahat esnasında, tekne, kamp gibi kısa süreli tatillerde Obstrüktif Uyku Apnesi olan hastalara destek olarak Diş gıcırdatma (Bruksizm), Horlama olmaksızın Bruksizm varsa kayışlar çıkarılabilir. Mandibular ilerletme tekniğinin etkinliğini test etme ve alışma imkanı sunar. Kolay kullanım, ekonomik, ilk geceden itibaren etkili, sevdiklerinizle rahat bir uyku sağlar.
Somnolis Çalışma Prensibi
Somnolis, mandibular ilerletme (alt çeneyi öne çekme) olarak bilinen medikal bir çözüme
dayandırılmış bir cihazdır. Somnolis'in çalışma prensibi, alt çeneyi birkaç milimetre öne çekerek hava yolunu ve dilin arkasını serbest bırakarak hava alımını kolaylaştırmaktır. Birçok klinik çalışma, Somnolis gibi ağız içi cihazların, horlama ve hafif-orta şiddette obstrüktif apneyi önleme veya önemli ölçüde azaltmadaki etkinliğini göstermiştir.
Somnolis Horlamayı Nasıl Durduruyor?
Horlama, uyku esnasında nefes alırken, boğazın arka kısmında bulunan yumuşak dokunun hava akımının etkisiyle titreşerek çıkarttığı ses olarak tanımlanır. Somnolis horlama önleyici protezi taktığınızda, çenenizi hafifçe öne doğru alarak bu yumuşak dokunun gerilmesini sağlar. Bu sayede titreşimi azaltarak horlamanızı engellemeye yardımcı olur.
Somnolis'i Tercih Etmeniz İçin Birçok Neden Var:
Etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Cerrahi müdahale gerektirmez. Kullanımı çok kolaydır. Uyurken rahatsızlık vermez. Yanınızda kolayca taşınabilir. Benzerleri ile kıyaslanabilir kalite farkıyla gerçek İsviçre malıdır. TİTUBB'na (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kayıtlı bir üründür.
Somnolis Aşağıdaki Durumlarda Önerilmez:
Çıkarılabilir diş protezi kullanılıyorsa, güvenilir bir sabitleme olmadan parsiyel bir protez kullanılıyorsa, çene eklemlerinde ağrı varsa, dişlerde sallanma veya dengesizlik varsa, ciddi veya santral uyku apnesinde.
 
Diğer Sağlık Ürünlerinin Tamamını Görmek İçin