Kinoa Nedir?

Kinoa bir çeşit tahıldır. Genel olarak günümüzde kişilerin diyet amaçlı olarak bu tahılı kullandıklarına rastlamaktayız. Çünkü son dönemlerde kinoa tahılının pek çok yararının olduğu görülmüştür. Bundan dolayı da çeşitli şekillerde tatlandırarak bu tahılın tüketildiği görülmeye başlanmıştır. Kinoa tohumunun yüksek besin kaynağı içerdiği için diyetlerde de tercih edilmektedir. Kişilerin ihtiyaç duyduğu gıda takviyesinin 9 aminoasit tamamını içerdiği görülür. Bunun yanı sıra mineral açısından daha zengindir. A, B, C, D, E ve K vitaminleri; çinko, fosfor, kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineralleri de içerisinde barındırır. Kolesterol olmamasından dolayı da kolesterol hastaları sağlıklı bir şekilde kinoa tohumunu tüketebilirler.

Kinoa Ürünleri

Sitemizde sizin için bulundurduğumuz kinoa ürünlerimiz arasında hazır kahvaltılık kinoa, beyaz kinoa unu, kinoa tozu, üç renk karışık kinoa, kinoalı atıştırmalık kraker bulunmaktadır. Tüm ürünlerimize çok kolay bir şekilde sitemiz üzerinden ulaşma imkanınız vardır. Beyaz kinoa ürünümüz sitemizde pişirme önerisi olarak da sunulmaktadır. Böylece ürününüz elde ettikten sonra çok kolay bir şekilde nasıl pişireceğiniz hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Ayrıca diğer kinoalı ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilmeniz de sitemizde ürün inceleme bölümünden sizlere sunulmaktadır. Tüm ürünler hakkında detaylı bilgi edinme ayrıcalığına sahip olabileceksiniz.

Kinoa Fiyatları

Kinoalı besinler, günlük besin ihtiyacınızın karşılanması için büyük bir nimet durumundadır. Bundan dolayı da bu ürünleri gerek salata gerekse de puding gibi tüketebilirsiniz. Tat olarak da oldukça güzel olmasından dolayı çokça tercih edildiklerini söylemek gerekmektedir. Diyet öğünleriniz için mükemmel bir besin haline gelebilecek olan kinoalı ürünlerimiz genel olarak fiyat açısından da oldukça iyidir. Pek çok sitede genel olarak pahalı olan ürünleri bizim sitemizde görmeniz mümkün olmamaktadır. Bizler sizlerin memnuniyetini düşünerek, kendimizi gün geçtikçe daha da geliştirdiğimiz için sitemizde bulunan ürünlerimiz de sizlerin isteklerine göre şekillenmektedir. Bu dönemlerde kinoanın fazlaca tercih edildiğini bildiğimiz için sizler için kinoadan üretilmiş olan atıştırmalıklara da yer vermekteyiz. Kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz ürünlerimiz sayesinde hızlı ve güvenli alışveriş imkanını sunmaktayız.

KİNOA ÜRÜNLERİ

Astronotların gıdalarında ham madde olarak kullanılan kinoa tohumları insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm proteinleri içerir. Besleyiciliği, gluten içermemesi bilindikçe bu ürüne ilgi daha çok artmaktadır. Vejetaryenler için protein eksikliğini gidermek için birebirdir. Hayvansal proteinlerin yağlı ve kolesterolü yüksek olduğundan dolayı kinoa daha sağlıklıdır. Kinoa fiyatı ise etlere göre oldukça uygundur. Yapısında gluten ihtiva etmediğinden dolayı çölyak hastaları da rahatlıkta tüketebilirler. Zayıflamak için de kullanılan kinoanın aslında kalorisi düşük değildir. Protein açısından yüksek olması ve lif içermesi sayesinde sizi uzun süre tok tutar ve kan şekerini dengeler. Yine de yüksek kalorisinin olduğu unutulmadan tüketilmelidir. Kinoa demir bakımından da zengindir. Demir eksikliği tedavisindede kullanılabilir. Düzenli olarak kinoa  yiyen kişilerde  zararlı olan kolesterol LDL düşerken, yararlı olan iyi kolesterol HDL oranını sabit tutar. İlaç fiyatlarının, kinoa fiyatlarından yüksek olması hem de kinoanın daha ilaçlardan daha sağlıklı olması ilgiyi daha da arttırıyor.

KİNOA NERELERDE SATILIR, FAYDALARI NELERDİR?

Bu yazıda kinoa nerelerde satılır, faydaları nelerdir kısaca anlatılmıştır. Kinoanın yapısında vitamin, mineral, protein ve lif oranı fazladır. Kinoanın içerisinde A,B,C,D ve K vitaminleri bulunur. Kalsiyum, çinko, magnezyum, demir gibi birçok minerale sahiptir. İçerisinde bulunan maddeler iltihaplı damar hastalıklarını ve kabızlığı önler. Kinoanın yapısında bulunan mineraller ve yararları Demir: Demir eksikliğinden kaynaklanan anemiye iyi gelir. Vücut sıcaklığını korumada da yardımcı olur. Kalsiyum: Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Ribofilavin: Enerji üreterek halsizliği ortadan kaldırır. Beyin ve kas hücrelerini güçlendirir. Magnezyum: Damarların rahatlamasını sağlar. Migrene iyi gelir. Şeker hastalarında da kan şekerini düzenler. Manganez: Antioksidandır, vücut enerji üretirken oluşan hasarlardan hücreleri korur. Kinoayı pirincin kullanıldığı tüm yemeklerde kullanabilirsiniz. Tohumlarından çim elde edip salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Un gibi öğütüp pasta, börek çöreklerinizde kullanabilirsiniz.  Kinoa diğer tahıllardan daha çok lif içerdiği için sindirim sistemine yararlıdır. Kabızlığı önleyerek hemoroid hastalığının önlenmesinde faydalıdır. Kinoa nerelerde satılır sorusunun cevabını ise DogaEvinizde.com size veriyor.
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR