Glutensiz Ürün Çeşitleri

Glutensiz ürünler kimin için gereklidir? Çok sık karşımıza çıkmadığından bu maddeyi içermeyen ürünlerin neler olduğunu bilmek de olmazsa olmazdır. Hepimizin hemen her gün tükettiği farklı sınıflarda bulunan ürün grupları içinde bulunan bir protein grubudur. En basit örneklemeyle sofraların vazgeçilmez besini ekmeğin ham maddesi olan tahıl grupları yüksek oranda içermektedir. Glüten sadece ekmek veya yiyecek başka diğer mamuller içerisinde bulunmaz. Akla hemen beslenme geliyor olsa da kişisel bakım ürünleri de cilt emilasyonu yöntemiyle bünyemize nüfus ettiğinden göz kaleminden şampuana varan geniş bir yelpazede ürünün de içeriğinde vardır ve çölyak hastalığı olanların korunması gerekir. Buğday, çavdar, arpa, yulaf olmak üzere diğer hububat tahılları ile de yakından alakalıdır ve bu nedenle bu tahıllar da içeriklerinde bu maddeyi barındırır. Doğa Evinizde olarak glüten içermeyen ürünlerin hayatı ne kadar olumlu etkilediğinin farkındalığıyla sizlere günlük yaşantınızın herhangi bir anında kullandığınız pek çok ürünün yine sizler için sağlıklı olanlarını bir araya getirdik. Artık zaten kıymetli olan vaktinizi harcamadan, bir iki tuşa basarak sağılığı ayağınıza getirmeyi hedefledik.

Gluten Nedir?

Genel olarak tükettiğimiz pek çok besinin içerisinde gluten maddesinin yer alması pek çok hastalığı da meydana getirebilmektedir. Bu madde kullandığımız besinlerde tat yapıcı özelliğe sahip olmasından dolayı tercih edilmektedir. Kıvamını arttırması ve kabuklu yemişler de lezzet arttırmasına dolayı kullanılmaktadır. Glutenin esnek bir yapısının olmasından dolayı da sakızlar da kullanıldığını görebilmekteyiz. Yediğimiz hemen hemen tüm besinlerin içerisinde gluten maddesinin bulunması çölyak hastalığı gibi bir hastalığın meydana gelmesine de sebep olmaktadır. Çölyak hastalarının hiçbir şekilde glutenli madde tüketmeleri gerekir. Sizler için üretmiş olduğumuz glutensiz yiyeceklerimizi de bu hastalar için oldukça önem taşımaktadır. Çölyak hastalığı ince bağırsağın tahrip olmasına sebebiyet verir. Bundan dolayıda glutenli ürünler tüketmek bu hastalığı daha da arttırır. Üretilen ürünlerde glutensiz besinler bulmak kimi zaman zor olabilmektedir. Bundan dolayı da sizlerin sağlığınızı düşündüğümüz için sitemizde glutensiz ürünleri çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Glutensiz Yiyecek Çeşitleri

Sitemizde yer alan glutensiz yiyecek çeşitlerimiz pek çok farklıçeşit gösterir.Bu ürünlerimiz arasında fıstık ezmesi, badem kreması, bitter çikolata, tahinli krema gibi tüketilecek besinlerin yanı sıra el ve tırnak kremi, dudak balsamı, şampuan gibi kişisel bakım ürünleri de yer alabilmektedir. Hemen hemen birçok üründe gluten bulunmasından dolayı glutene karşı alerjisi olan kişiler glutensiz ürün bulmakta zorlanabilirler. Sitemizde yer alan glutensiz ürünler başlığı adı altında tüm ürünlerimizi görmeniz mümkün olabilecektir. Genel olarak glutensiz sakız, glutensiz atıştırmalık, glutensiz kuruyemiş, glutensiz kahvaltılıklar, glutensiz ekmek ve un gibi ürünler yer alabilmektedir.

Glutensiz Bakım Ürünleri

Glutensiz bakım ürünlerinin içerisinde cilt bakımı, saç bakımı, kişisel bakım, makyaj malzemeleri ya da glutensiz bebek ürünleri de bulunabilmektedir. Cilt bakımı içerisinde yer alan göz makyajı temizleyici yağı cildinize hiçbir şekilde zarar vermeden, makyajınıı nazikçe temizlemenize olanak tanıyacaktır.

Glutensiz Bebek Ürünleri

Glutensiz bebek ürünleri bebeklerin glutene karşı alerjisi olduğunda bu ürünleri kullanmaları, onların hastalıklarını tetiklemeyecek ve bebeklerinizin daha sağlıklı büyümelerine olarak sağlayabilecektir. Bu ürünlerimizin içerisinde de bebek bakım yağı, vücut sütü, şampuan bulunur.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 35 >