BİTKİSEL ÜRÜNLER

İnsanoğlu varoluşundan bu yana bitkileri temel ihtiyaçları gibi sağlıkları içinde kullandıklarını hepimiz biliyoruz. Son yıllarda araştırmacılar da yapay ilaçlardan çok bitkisel ürünlerle hastalıklara çare aramaya başlamıştır. Alternatif tıp ta dediğimiz bu bitkisel tedavi şifalı bitkilerle sağlanmaktadır. Bu şifalı bitkiler i yağ yakıcı özelliğinden dolayı zayıflamada, cilt bakımında, saç bakımında, cilt lekeleri, cilt kuruluğu gibi cilt hastalıkların da, yüz bakımında kullanılırlar. Tedavi edici özelliğinin yanında bu bitkiler sağlıklı yaşam için önemli besin takviyesi olarak ta kullanılmaktadır. İş yoğunluğundan ve zaman kısıtlığından dolayı sağlıklı beslenmesine dikkat edemeyenler besin takviyesine ihtiyaç duyalar. Besin takviyesinin de yan etkilerinin olacağı unutulmayıp doktor kontrolünde alınmalıdır. Bitkisel ürünleri elde ederken bitkilerin doğallığını kaybettirmeden, kök, gövde, yaprak ve çiçeklerinin hangi etkilere sahip olduğuna göre toplanıp etken maddesi çıkarılır. Daha sonra sıkıştırılarak yağı çıkarılır ve paketlenerek kullanıma hazır hale getirilir. Kalite kontrol işlemleri yapılan ve dürüstlüğüne güvendiğiniz markaların bitkisel ürünlerini önerilen kullanım talimatına göre kullanırsanız istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

DOĞAL ÜRÜNLER

Doğal ürünler, katkı maddesi içermeyen veya ilaçlama işleminde kimyasal ilaçlar kullanılmamış bir ürünün tabiatta olağan şekilde organik ya da hayvansal gübreler kullanılarak yetişmesiyle oluşur. Bu ürünlerin işlenme aşamasında hiçbir kimyasal kullanılmamalıdır yoksa doğal olmaktan çıkar. Ev temizliği, cilt bakımı, yiyeceklerimizi, ilaçlarımızı yani yaşamımızın her yerinde doğal ürünleri kullanabiliriz. Cilt bakımına yarayan birçok faydalı doğal olarak yapılabilen ürünler vardır. Cilt bakımı ürünlerinde cilt yenileyici özelliğine sahip doğal olanlarını tercih ederseniz cildiniz daha sağlıklı olur ve parlar. Örneğin; Aleo vera hem doğaldır, cilt bakımında çok sık başvurulur ve nemlendirici olarak kullanılabilir. Şampuanlarınıza, kremlerinize, kakao shea yağı ekleyerek saçınızın ve cildinizin nemini korumasını sağlarsınız.


Sağlıklı beslenmek içinde doğal sebzeler, reçeller, bitkisel yağlar tüketilmelidir. Sebzelerin ve reçellerde kullanılan meyvelerin hormon ilacı kullanılmayanı tercih edilmelidir. Bitkisel yağlardan da organik zeytinyağı olanı tercih edilmelidir. Bu şekilde vücudumuzda toksin birikmesini en aza indirmiş olursunuz. Sağlıklı bir yaşam için her zaman alışverişlerinizde doğallıktan yana olanları tercih etmelisiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 >